היו היה מלך עשיר בעל 4 נשים.
 
הוא הכי אהב את האישה הרביעית ופינק אותה עם בגדים יפים והביא לה את המאכלים הכי טובים. הוא לא נתן לה משהו פחות מהכי טוב.
 
הוא גם מאוד אהב את אישתו השלישית ותמיד הראה אותה לממלכות שכנות. אך הוא תמיד חשש שהיא תעזוב אותו למען אחר.
 
הוא גם מאוד אהב את אישתו השנייה. הוא היה מספר לה הכול והיא תמיד אדיבה, מתחשבת וסבלנית איתו. מתי שהמלך נתקל בבעיה הוא תמיד היה מדבר איתה והיא הייתה עוזרת לו לעבור זמנים קשים.
 
אישתו הראשונה של המלך הייתה בת זוג נאמנה מאוד ועשתה תרומות גדולות בשימור כספו וממלכתו של המלך. אך המלך לא אהב את אישתו הראשונה. ולמרות שהיא אהבה אותו מאוד הוא בקושי שם לב אליה.
 
יום אחד, המלך נהיה חולה והוא ידע שזמנו הגיע. הוא חשב על החיים הנפלאים שלו ותהה, "יש לי ארבע נשים ושאני אמות אני אהיה לבד".
 
לכן הוא שאל את אישתו הרביעית, "אהבתי אותך הכי הרבה וטיפלתי בך נהדר. עכשיו שאני גוסס האם את תבואי איתי ותארכי לי חברה?" "אין סיכוי" היא ענתה והלכה מבלי לומר עוד מילה. תשובתה פגעה כמו סכין חד לליבו.
 
המלך שאל את אישתו השלישית "אני אהבתי אותך כל חיי. עכשיו שאני גוסס האם תבואי איתי לארח לי חברה?" "לא!" היא ענתה "החיים הם טובים מידי! שאתה תמות אני אתחתן מחדש!".
 
ליבו שקע והפך לקר.
 
הוא שאל את אישתו השנייה "אני תמיד פניתי אליך לעזרה ואת תמיד היית שם בשבילי. שאמות האם תבואי איתי ותארחי לי חברה?" "אני מצטערת אני לא יכולה לעזור לך הפעם!" היא ענתה "המקסימום שאני יכולה לעשות זה ללכת איתך לקבר" תשובתה הכתה בו כברק והמלך היה הרוס.
 
פתאום קול קרא "אני אבוא איתך, אני אעקוב אחריך לאן שתלך" המלך הסתכל למעלה וראה את אישתו הראשונה.
 
היא הייתה רזה מאוד בגלל שהיא הוזנחה.
 
בסבל רב אמר המלך "הייתי צריך לטפל בך טוב יותר שהייתה לי הזדמנות".
 
למען האמת לכולנו יש 4 נשים בחיינו:
 
אשתנו הרביעית היא גופנו. לא משנה כמה זמן ומאמץ נשקיע בלעשות אותו יפה, הוא יעזוב אותנו שנמות. אשתנו השלישית היא רכושנו, מעמדנו וכספנו. שנמות זה יעבור לאחרים. אשתנו השנייה היא המשפחה והחברים שלנו. לא משנה כמה הם היו שם בשבילנו, הכי רחוק שהם יישארו איתנו זה עד הקבר.
 
ואשתנו הראשונה היא הנשמה שלנו. לרוב מוזנחת במרדף לכסף, כוח והנאות העולם. למרות שנשמתנו היא הדבר היחידי שילך איתנו לכל מקום.
 
חזק וטפח אותה, בגלל שהיא החלק היחיד שילך איתנו לכתרו של האלוהים וימשיך איתנו לנצח.
 

4 תגובות לפוסט “ארבע נשים למלך אחד”

 1. מאת: מלי ד.

  סיפור יוצא מן הכלל. יפה מאוד. המסר הובן כהלכתו.
  ואכן בני אדם חייבים להתייחס בצורה זו אל נשמתם וחיהם.

 2. מאת: אדיס

  מקסיםםםם וחזק לנפש !!!
  יישר כוח על סיפור ומסר משע

 3. מאת: eyal mahadav

  הסיפור הוא שיבוש מדרש חז”ל. לאדם יש 3 אוהבים – אהוב ביותר, אהוב, ופחות אהוב. יום אחד האדם עבר עבירה חמורה נגד המלך והוזמן למשפט. האדם ביקש מהאהוב הראשון לבא איתו והלה סירב. השני הסכים רק עד הכניסה. והשלישי הסכים לבוא וגם להמליץ עליו לדון אותו לכף זכות הנמשל: – ה-1 כסף ורכוש. ה-2 משפחתו וקרובי משפחה, ה-3 תורה ומעשים טובים. הכסף הוא הכי אהוב לאדם גם יותר ממשפחתו(בטחון כלכלי). לפני מותו הוא פונה לכסף למשפחה ומעשים טובים. הכסף עוזב אותו במותו. קרובי משפחה מלווים אותו עד הקבר. . ותורה ומעשים טובים מלווים אותו וממליצים עליו לזכות עד בית המשפט של מעלה.והלך לפניך צדקך ,כבוד ה’ יאספך

 4. מאת: חנה בור

  הסיפור מאוד מובן אבל בטוח שאנו יכולים לעשות מעשים טובים כל יום כי הנשמה שלנו טהורה,ונקייה במיוחד לאנשים שלומדים תורה,הנשמה שלנו עם נקשיב לה מתנהג באהבה אחד לשני,כי הנשמה יש בא הרבה אהבה וחוכמה


הוספת תגובות...

 
התגובה שלך: